Choď na obsah Choď na menu
 


Trpiace zvieratá
 
Každý deň je na pokusy použitých viac ako milión zvierat. V laboratóriách je na väčšine z nich v mene pseudovedy prevádzaná vivisekcia (z lat. pitvanie za živa). Pri voľbe, ktoré zviera sa na pokus použije, sa neuplatňujú vedecké kritériá, ale kritérium dostupnosti. Obeťami sa stávajú najčastejšie umelo chované myši a potkany, laboratóriá si často objednávajú zvieratá, ktoré boli domácimi miláčikmi. Stále viac sú oblúbené opice, aj ohrozené druhy odchytávané v divočine.
Utrpenie týchto nevinných tvorov sa dá priblížiť pomocou testov, ktoré sa vykonávajú kvôli "bezpečnosti" kozmetiky. Jedným z najkrutejších je Draize test prevádzaný na králikoch. Ich tenká rohovka a neschopnosť oka vyplaviť cudziu látku ich priam predurčujú na krutý test, pri ktorom králikovi odstránia očné viecko, uväznia ho do krabice a nechajú pôsobiť chemikáliu v oku. Test trvá niekoľko dní a jeho výsledkom je zistenie intenzity podráždenia v rozmedzí císel 0 až 5. Vzhľadom k tomu, že výsledné hodnoty sa líšia už aj medzi jednotlivými králikmi, jasne vyplýva, že nie je možné výsledky testov bezpečne preniesť na človeka - ak sa látka dostane do ľudského oka, to začne slziť a objekt rýchlo z oka vyplaví, nehovoriac o množstve rozdielov medzi okom človeka a králika.
Pritom existuje takmer stovka skutočne vedeckých a medzinárodne schválených metód, ktoré sú lacnejšie, presnejšie a hodnovernejšie. Ďalším neskutočne krutým testom je LD 50, ktorý testuje pri akom množstve látky zahynie polovica testovaných zvierat. Tento test je celkom nezmyselný, pretože neprináša žiadne výsledky a aj v prípade, že by sa dal preniesť na človeka, viete si predstaviť aké množstvo zubnej pasty by sme museli zjesť, aby polovica z nás zomrela? Kožné testy citlivosti, pri ktorých sa zvieratám nanášajú koncentrované chemikálie na vyholenú pokožku, sú rovnako kruté a neefektívne! Množstvo firiem dnes predáva kozmetiku testovanú humánnymi a ďaleko presnejšími metódami.
 
"Bolesť u zvieraťa je omnoho hlbšia ako bolesť dospelého človeka. Bolesť zvieraťa môžeme prirovnať k bolesti dietaťa. Vivisekciu musíme odsúdiť ako vraždu alebo mučenie nevinného."
 

FORMY TÝRANIA :
 
Problém dnešnej doby je ako všetci vieme o týran zvierat ,ale kdo se tomuto problému postaví? To zostává otázkou........
Každý z nás občas túži o niekoho sa starať, dnešný trh ponúka mnoho mazlíčkov o ktoré sa môžeme starať , ale čo s nimi ked sa preceníme a nemôžeme se o také zviera starať ? Určite ponúka sa riešenie v podobe smrtiacej injekce , útulkov či sprostého vyhodenia zvieraťa z domu. Ale najhoršií a nejodpornejšií  pojem je laboratórium a bitúnok....


LABORATÓRIUM

I
ste každý prípravok sa musí poriadne odskúšať na živom tvore inak by predsa nemohol prísť na trh . Už ste počuli o tom ako sa testujú náplasti? Vezme sa králíček náplasť sa nalepí a zlepí , nalepí a zlepí , nalepí a zlepí ................. kým králíčkovi nejde vidieť kosť a koža. Šampóny sa skúšajú na mačiatkach , proste sa im nalejú do očí. Pravdepodobnost , že mačka oslepne je viac než 90 percentná. Na zvieratách sa tiež testujú lieky , zbrane , víry atď.

BITÚNOK


Keď počujeme slovo bitúnok nevybaví sa nám nič zvláštneho až na tisíce a tisíce umierajúcich zvierat , ktoré denne zažívajú peklo. V prepravníkoch určených pre 20 kráv sa tesná 50 vystrašených zvierat, než však dojdú na bitúnok mnohé z nich prejdú horúčavou alebo sú jednoducho pošlapané svojimi druhmi Keď prepravník dorazí na miesto odstránia sa mŕtvoly.Zvieratá sú navyše dehydrovanépretože nedostávajú prísun vody aby mäso nezvodnatelo. Potom sa zvieratá odženú na svoju smrť..........Keby kdokoľvek z nás prechádzal tou uličkou zošalel by skôr než by došiel k cielu

 
Upozornujem predom: slabsie žalúdky>NEPOZERAŤ!!!
Keď máte nejakú stranku alebo blog prosiim zkopirujte si to aby to videlo čím viacej ludí ( Ja som to skopírovala zo stránky www.domca-zvieratka.estranky.cz )
Ďakujem...!
 
 
 
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
 
Toto je hrozné!!! Vedeli ste, že ľudia čo pracujú v "MAX FACTOR" používajú zvieratá k testovaniu výrobkou??? TO JE PREDSA STRAŠNÉ!!! Poprosím vás, aby každý kto uvidí tento článok (a aspoň trochu si ho prečíta, samozrejme) nech napíše komentár čo si o tom myslí!!!
 
FAKTY:
Na výrobu jedného kožucha je "potrebné" zabiť:
- 65 norkov
- 130 činčíl
- 100 veveričiek
- 60 králikov
- 15 rysov
- 14 vydier
- 12 bobrov
- 10 líšok
- 10 jazvecov
- 10 kórejských psov
- 4 leopardy
 
Aký je osud líšok...
 Polárna líška obýva v prírode teritórium veĺkosti niekoľko desiatok kilometrov štvorcových.Na farmách je zredukovaný líškin život na klietku veľkosti 1x2 metre, čo jej je asi tak na tri kroky. Jej život-obmedzený na ležanie, státie a neurotické pobehovanie po drôtenej podlahe klietky trvá 3roky. Hlavným problémom pre líšky chované na farmách je stresom vyvolaný kanibalizmus. Odhaduje sa, že kôli tomuto problému prídu farmári za rok o približne 20% malých líščiatok. Ale keď si to tak vezmeme, čo je lepšie-keď nás rozožierajú vlastní súrodenci, alebo keď umierami pomocou kopancov silných mužov???
 
Keď príde koniec...
Po niekoľkoročnom chove sú zvieratká určené na skožkovanie usmrcované brutálnym spôsobom podľa kritéria-nepoškodiť kožuch.Vystrašené zvieratká sú kliešťami vytiahnuté z klietok a ako na bežiacom páse drasticky zabíjané elektrickým prúdom, pričom sa jedna elektróda vloží do papulky zvieratka a druhá do konečníka, udusením výfukovými plynmi, zlomením väzov, alebo otrávením...

Na farme majú zvieratká nároky na vodu, ktorú nemajú vymenenú niekoľko dní a musia sa k nej naťahovať cez mreže svojho väzenia...
 
 
 A ešte niečo:
 
Pozrite sa na tieto nááádherné zvieratá
Neznášam celebrity, ktoré nosia kožuchy z týchto zvierat.
Nosia na sebe zviera... zviera ktoré kedysi žilo....
jedlo, spalo, lovilo...
 
Obrázok  
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Obrázok
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Obrázok
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Viete koľko zvierat je denne zabitých LEN kvoli srsti ?
Koľko delfínov je denne chytených  a následne zabitých nepozornými rybármi ?
 
Ak budeme takto pokračovať ďalej, za 10 rokov budú všetky duhy na vymretie. VŠETKY !
 
Pre 1 blbý kožuch !
 
Bezcitnosť ? Áno, to je fakt.
 
Obrázok
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Obrázok
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Obrázok
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Obrázok
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

TYGER je prekrásne zviera ! Pre mňa je to symbol sily a krásy. A najradšej by som pozabíjala ľudí ktorí len tak prídu do Afriky, kúpia si tygra a idú ho zastreliť. A to iba aby sa pobavili ! Je to legálne (!!!) ale pre zvieratká nespravodlivé !
 
Nenávidím bezcitných ľudí !
 
 
 
 
 
Chcete pomôcť ? Pozrite sa na:

 

 

Zdroj:www.borderky.estranky.sk ........:(:(:/